• ראשי
  • תוכנית עסקית חינם

תוכנית עסקית חינם

יש לכם רעיון לעסק ואתם כנראה כבר מודעים לחשיבותה של תוכנית עסקית לצורך בחינת הכדאיות הכלכלית ולצורך גיוס הון ואשראי וכמובן שעדיף תוכנית עסקית חינם.

 

סביר להניח שאם אתם מעוניינים בתוכנית עסקית חינם, אתם תצטרכו להכין את התוכנית העסקית בעצמכם. האם זה אפשרי? התשובה היא – בהחלט כן.

 

הכנת תוכנית עסקית תדרוש מכם בראש ובראשונה ללמוד לעומק מהי תוכנית עסקית, מהן מטרותיה, מהי עבודת ההכנה הנדרשת לפני כתיבת התוכנית העסקית, אילו פרקים היא כוללת, מה הם הדגשים בכתיבתה, מהן הטעויות הנפוצות בתוכנית עסקית וכיצד להימנע מהן, כיצד לבנות את פרק התכנון הפיננסי החשוב וכיצד לכתוב את תמצית המנהלים.

 

הכנת תוכנית עסקית חינם היא אפשרית אך קחו בחשבון שהיא תדרוש מכם השקעת מאמץ וזמן. למזלכם הגעתם למקום הנכון, במאמרים הנכללים באתר זה תוכלו לקרוא כמעט כל מה שצריך לדעת על הכנת תוכנית עסקית חינם. בשלב הראשון אני מציע לכם להתחיל לקרוא את המדריך המקיף להכנת תוכנית עסקית שנמצא באתר זה. המדריך ישפוך אור על הנושאים העיקריים אשר יהיה עליכם להכיר וללמוד. במאמרים נוספים באתר תוכלו להשלים את הידיעות שלכם ולקבל טיפים חשובים על הקמת עסק ועל הכנת תוכנית עסקית בעצמכם בחינם. באתר נכללים מאמרים חשובים נוספים שילמדו אתכם על היבטים עסקיים ופיננסיים חשובים מבחינתכם כגון ניהול תזרים מזומנים.

 

המפתח להצלחה בהכנת תוכנית עסקית חינם הוא שקדנות ורצון עז ללמוד ולחקור. הכנת תוכנית עסקית כרוכה בעבודת הכנה ומחקר מקיפים המהווים חלק מתהליך הקמת העסק. אל תחפשו קיצורי דרך, אם החלטתם להכין תוכנית עסקית בחינם, עשו זאת כמו שצריך.

 

אין ספק שניסיון בניהול עסקי ופיננסי מהווה יתרון חשוב אשר בהחלט ישפיע על התוצאה הסופית. על מנת לנסות לצמצם את פערי הניסיון תוכלו לנסות גם להיוועץ במכרים בעלי ניסיון וזיקה לתחום ולשמוע את חוות דעתם.

 

דרך אחרת להכנת תוכנית עסקית בעלות נמוכה יותר תהיה להכין ולכתוב את התוכנית העסקית בעצמכם (לאחר שלמדתם את הנושא בצורה יסודית) ולהסתייע בשירותיו של יועץ פיננסי ועסקי שיעבור על התוכנית העסקית ויפנה את תשומת ליבכם לליקויים הקיימים בה ולדרך המומלצת לתקנם.

 

כאמור לעיל במידה שאתם מעוניינים בתוכנית עסקית חינם אז אתם צריכים להתאמץ ולכתוב אותה בעצמכם. אם אתם עדיין לא בטוחים לגבי איכותה ומקצועיותה, מומלץ לכם לפנות לגורם מקצועי חיצוני אשר יבחן את התוכנית העסקית, את נקודות התורפה שלה, את העקביות והקוהרנטיות שבין פרקיה, את ההיגיון העסקי והפיננסי שבה, את מידת השלמות של עבודת ההכנה והמחקר ואת איכות הניתוח של הממצאים, את פרק התוכנית הפיננסית הכולל בין היתר את תחזית ההכנסות והרווחיות ואת תחזית תזרים המזומנים ואת מידת התאמתה של התוכנית העסקית למטרות היזמים. בקיצור, במקום לפנות לגוף שיכין עבורכם את התוכנית העסקית ב"מחיר מלא", מצאו לכם מנחה מקצועי שיוכל להנחות ולהדריך אתכם בתהליך ההכנה והכתיבה של התוכנית העסקית. במקרה כזה אכן אין מדובר בתוכנית עסקית חינם אך העלות עדיין צפויה להיות זולה יותר תוך שמירה על מקצועיות ועל איכות גבוהה יותר.

 

אפשרות אחרת להוזלת עלויות תהיה לכתוב בעצמכם את כל פרקי התוכנית העסקית ולהסתייע בשירותיו של יועץ פיננסי רק לצורך הכנת פרק התוכנית הפיננסית המצריך מקצועיות ומומחיות גבוהות יותר באופן יחסי.

 

תוכנית עסקית חינם תוכלו להכין בעצמכם לאחר למידה יסודית של הנושא. במידה ותרצו לשפר את איכות התוכנית העסקית ולוודא את התאמתה למטרותיכם, תוכלו להסתייע בשירותי הנחייה, הדרכה, בקרה וייעוץ שתוכלו לקבל ולשלם בעבורם לפי שעות ולא לפי פרויקט. בדרך זו תוכלו לחסוך סכומי כסף משמעותיים וההוצאה תהיה למעשה בשליטתכם המלאה. הדרכה וליווי מקצועיים בתהליך הכנת התוכנית העסקית עשויים לשפר את סיכויי הגיוס ממשקיעים ומנותני אשראי ואת סיכויי הצלחת העסק בהמשך.

 

ייעוץ עסקי ופיננסי בתחילת התהליך עשוי להצביע על כשלים מהותיים ברעיון ועל קיום ספקות משמעותיים בהיתכנות הכלכלית של העסק המתוכנן. זה אולי יהיה מאכזב לשמוע שסיכויי הצלחת העסק אותו אתם מתכננים צפויים להיות קלושים אבל מידע כזה עשוי לחסוך לכם זמן יקר וכסף רב.

 

תהא החלטתכם אשר תהא – תוכנית עסקית חינם או ב"חצי חינם", בכל מקרה מומלץ לכם לקרוא את המדריך להכנת תוכנית עסקית אשר נכתב לשירותכם.

 

בהצלחה !

צריכים ייעוץ?
התקשרו
077-9971545