ייעוץ פיננסי לעסקים - מאמרים  תזרים מזומנים - מדריך מעשי


כיצד ייעוץ פיננסי מגדיל את הרווחים בעסק


  מהו ייעוץ פיננסי לעסקים

 

ניהול עסקי - מדוע ואיך לנהל תקציב בעסק


 המחרה – כיצד לקבוע את מחיר המכירה

 

 יועץ פיננסי - כיצד בוחרים


  עקרון פארטו בניהול עסק

 

 חשיבותו של ייעוץ פיננסי

 

  תמחיר

 

  גבייה | גביית חובות

 

 חיסכון בהוצאות העסק


  תהליך הייעוץ הפיננסי


  כיצד להתמודד עם מחנק אשראי ולחץ בתזרים מזומנים


 שימור לקוחות


  אבחון עסקי

 

 גידור סיכונים במטבע חוץ


 ניתוח דוחות כספיים


 ניהול תקציב ובקרה


 אתרי כלכלה מומלצים - אתרים כלכליים מובילים


 ניהול הון חוזר


 ליווי עסקי


 הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים


  הערכת שווי

 

 בדיקת נאותות - דיו דיליג'נס


 עוסק מורשה או חברה


 טיפים חשובים לניהול פיננסי בעסק


 ייעוץ כלכלי


 ניהול עסק

 

 

הממשק הפיננסי בין העסק לכלכלת המשפחה


 אשראי חוץ בנקאי | הלוואה חוץ בנקאית


טיפים לניהול עסקי יעיל

 

 דוח רווח והפסד – מצגת להורדה


 הבראת חברות

 

 לכל המאמרים באתר >>


אבחון עסקי

 

במאמר זה אנסה לשפוך אור על השאלה החשובה - מהו אבחון עסקי וכיצד הוא עשוי לשפר באופן משמעותי את התוצאות העסקיות ואת המצב הפיננסי של העסק.

 

אבחון עסקי הוא למעשה בדיקה יסודית ומקיפה של היבטים שונים בעסק במטרה לנסות לשפר נקודות תורפה ולמנף נקודות חוזק.

אבחון עסקי

האבחון העסקי מתייחס לאסטרטגיה העסקית, לפעילויות השיווק והמכירות, ליעילות התפעול, הרכש, וניהול המלאי, להעסקת עובדים בעסק, לבקרה הפנימית ולניהול סיכונים, לסבירותן של עלויות שונות בעסק, לניהול ותכנון פיננסיים (לרבות ניהול תזרים מזומנים, ניהול ההון החוזר, מבנה האשראי, ניהול תקציב ובקרה, תמחיר והמחרה, מבנה המימון של העסק, גידור סיכונים פיננסיים וכו') וכן הלאה.

 

תהליך אבחון עסקי מתחיל במיפוי העסק ובניתוח הפעילויות המרכזיות בו. האבחון העסקי מתבסס על מידע המתקבל במהלך ראיונות עם מנהליו ועובדיו של העסק, על דוחות עסקיים ופיננסיים שונים (דוחות כספיים תקופתיים, דפי בנק, מאזני בוחן, דיווחים לרשויות המס, טפסי פחת, דוחות מלאי, דוחות מכירות, דוחות ייצור, פקודת שכר, דוחות גיול לקוחות וכו'), על בחינת מסמכים שונים, על מחקרי שוק חיצוניים ועל מידע אחר לגבי עסקים דומים באותו ענף וכד'.

 

לאחר השלמת תהליך האבחון העסקי תתקבל תמונה טובה יותר של מצב העסק ולרבות: יתרונות וחסרונות עסקיים ותחרותיים, נקודות חולשה ונקודות חוזק, בעיות עיקריות בעסק ובפעילותו, חוסר יעילות בתחומים מסוימים, סיכונים עסקיים ופיננסיים עיקריים, גורמי מפתח עיקריים להצלחה ועוד.

 

בהתאם לתוצאות האבחון העסקי ניתן בשלב הבא להכין תוכנית עסקית ייחודית שתשמש כתוכנית עבודה שמטרתה להגדיר יעדים עסקיים ופיננסיים. תוכנית עסקית זו תשמש כמעין מפת דרכים עבור העסק ומנהליו ותאפשר בשלב מאוחר יותר לבצע בקרה שוטפת על ההתקדמות בתהליך.

 

אבחון עסקי מומלץ לחברות ולעסקים שנקלעו למשבר אך גם לחברות ולעסקים אשר מעוניינים בצמיחה עסקית, בשיפור הרווחיות ובהגדלת תזרים המזומנים החיובי.

 

אבחון עסקי מאפשר לעסקים למקסם את הפוטנציאל שלהם ולעיתים קרובות אף למנוע מהם להיקלע למשברים עסקיים ופיננסיים.

 

ישנם כלים רבים בהם ניתן להשתמש לצורך ניהול עסק בצורה יעילה יותר. אבחון פיננסי מעניק לבעל העסק או למנהליו את הכלים המתאימים ביותר לניהול ולבקרה.

 

תהליך האבחון העסקי ישפר את איכות הניהול של העסק ובכך יסייע בהגדלת המכירות ובשיפור שיעורי הרווחיות. מטרתו העיקרית של העסק היא לייצר ערך לבעליו ואבחון עסקי יסודי ומקצועי מהווה אמצעי חשוב לצורך הגשמת מטרה זו.

אבחון עסקי המתבצע על ידי בעל מקצוע מנוסה עשוי לחסוך לעסק סכומי כסף גבוהים. פגישת ייעוץ בחינם וללא כל התחייבות עשויה להיות הצעד הראשון בדרך להצלחה עסקית ופיננסית.

 

לקבלת פרטים נוספים לגבי אבחון עסקי וייעוץ פיננסי הנכם מוזמנים ליצור קשר באתר.